a
Poznaj nasze nowości i promocje
Welcome to MedicalPress a Premium Medical Theme

Blog

MODELOWANIE SYLWETKI

Jedną ze specjalności KCM Beauty & Medical Spa są zabiegi modelujące sylwetkę. Pewnie dlatego, pierwszy wpis będzie o tłuszczu i sposobach radzenia sobie z jego nadmiarem. Oczywiście z uwzględnieniem naszych sposobów na zgubienie zbędnych centymetrów. Ale od początku.

Na zdjęciach widzisz komórki tłuszczowe. Dlaczego jedne są wypełnione, a drugie zapadnięte? Łatwo się domyślić. Jedne są „przed”, a drugie „po” odchudzaniu.

Widząc to, zrozumiałe staje się, dlaczego tak łatwo o efekt jojo po zakończeniu kolejnych diet.

W momencie, gdy ograniczasz ilość dostarczanych do organizmu kalorii, komórki tłuszczowe zapadają się, ale cały czas istnieją. Są jak baloniki. Dlatego ważne jest, by dietę zacząć traktować jako sposób odżywiania się, a nie szybką akcję ze spektakularnym i niestety krótkim efektem.

Co jeszcze sprzyja gubieniu centymetrów? Oczywiście ćwiczenia. Etycznym obowiązkiem każdego kosmetologa wykonującego zabiegi modelujące sylwetkę, jest podkreślenie, że tylko połączenie trzech aktywności, czyli diety, ruchu i zabiegów daje wymierne rezultaty. Niestety. Inaczej się nie da. Oczywiście stosując samą dietę, zredukujemy nadmiar tłuszczu, ale działa to do pewnego momentu. Na drodze do wymarzonej sylwetki, w którymś momencie musimy włączyć aktywność fizyczną.

Tu pojawia się pytanie. Czy zabiegi modelujące sylwetkę też są konieczne? Na pewno wskazane. Konkretny przykład. Jeden z naszych klientów. Dieta pudełkowa, systematyczne treningi cross fit cztery razy w tygodniu. Pojawił się u nas, bo nie mógł sobie poradzić z tłuszczykiem na brzuchu. Rozwiązanie? Seria 6. zabiegów Maximus TriLipo. Efekt? Musiał kupować spodnie o dwa rozmiary węższe w pasie. Kolejny przykład to 7 cm mniej, też w pasie i też po serii Maximusa TriLipo. I takie efekty ma każdy klient.

Na czym polega skuteczność zabiegu? Urządzenie działa w oparciu o dwie technologie. RF, czyli tripolarnej fali radiowej, działającej na poziomie skóry właściwej oraz tkanki tłuszczowej oraz na technologii DMA, czyli Dynamicznej Aktywacji Mięśni.

Zabiegi radiofrekwencji wykorzystują efekt przegrzania tkanek, co wywołuje proces termopolizy. Jednym słowem, podczas zabiegu „upłynniamy” tkankę tłuszczową, umożliwiając jej szybsze usunięcie. DMA natomiast stymuluje mięśnie. Wywołany skurcz mięśni przyspiesza drenaż uwolnionego ciekłego tłuszczu.

Podobnie spektakularnie działają zabiegi Endermologie. W KCM Beauty & Medical Spa do wykonywania zabiegów Endermologie wybraliśmy oryginalne urządzenie francuskiej marki LPG. Dlaczego to istotne? Bo naszym zdaniem do ZŁOTY STANDARD jeśli chodzi o naturalne, nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Skuteczność zabiegów potwierdza ponad 130 badań naukowych.

Ta ekskluzywna technologia mechanicznej stymulacji komórek nie tylko  poprawia jakość skóry, likwiduje cellulit i zmniejsza obwody. Dla wielu naszych klientek wizyty na Endermologie stały się cotygodniowym rytuałem relaksującym.

Są także zabiegi, które nie powodują zapadania komórek tłuszczowych, a po prostu je niszczą. To zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich: lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza, czy lipotransfer – zabieg pozwalający na „przeniesienie” tkanki tłuszczowej z obszaru, gdzie jej nie chcemy tam, gdzie jest jej za mało.

Zarówno lipoliza iniekcyjna jak i kriolipoliza działają podobnie.  Pierwszy z wymienionych zabiegów polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową preparatu powodującego rozpad komórek tłuszczowych. Drugi – trwale je niszczy poprzez zamrożenie. W obydwu martwe komórki są naturalnie metabolizowane z organizmu.

Lipotransfer natomiast, polega na pozyskaniu tłuszczu od pacjenta za pomocą liposukcji (najczęściej z okolic brzucha lub ud). Ponieważ tłuszcz jest materiałem bardzo delikatnym i wrażliwym na uszkodzenia stosujemy odpowiednie metody jego pozyskiwania, by nie został zanieczyszczony i jak najdłużej żywotny.

Kolejnym etapem zabiegu jest odpowiednie przygotowanie tłuszczu, które polega na odwirowaniu. W ten sposób od tłuszczu odseparowywana jest krew. Następnie tłuszcz łączony jest w osoczem bogatopłytkowym i wstrzykiwany w miejsce, które chcemy skorygować.

Dzięki tej metodzie blisko 70% tłuszczu zostanie na zawsze, natomiast 30% zostanie wchłonięte przez organizm.

Lipotrasfer jest zabiegiem, który daje spektakularne rezultaty przy liftingu objętościowym piersi oraz pośladków Jego atutem lipotransferu jest brak wykorzystania obcych materiałów, co niweluje możliwość odrzucenia oraz wywołania alergii.

Efektem po lipotransferze jest powiększenie piersi nawet o jeden rozmiar, czy uwydatnienie i podniesienie pośladków. Można dzięki niemu wymodelować także łydki, czy uwydatnić klatkę piersiową.

 

Podsumowując więc. Są dwa rodzaje zabiegów modelujących sylwetkę. Te, które trwale niszczą komórki tłuszczowe i te, które powodują opróżnienie komórek z zawartości.