a
Poznaj nasze nowości i promocje
Welcome to MedicalPress a Premium Medical Theme

Blog

medycyna estetyczna łódź

11 zabiegów na oko – medycyna estetyczna

11 zabiegów NA OKO

Przedstawiamy Wam 11 najbardziej docenianych i najczęściej wybieranych przez Pacjentki i Pacjentów zabiegów na okolicę oka. Oto one:

 1. Laser Fotona – tryb Smooth
  KURZE ŁAPKI
  – Zabieg wykonywany jest laserem Erbowo – Yagowym, który działa na powierzchnię skóry nie uszkadzając głębszych tkanek, dlatego polecamy go na okolice kurzych łapek. Tryb Smooth wykorzystywany jest do szybkiego wygładzenia i liftingu nieablacyjnego skóry. Skóra bezpośrednio po zabiegu robi się naciągnięta i ujędrniona. Zabieg ten jest wykorzystywany u pacjentów, którzy chcą mieć szybki efekt liftingu z szybkim efektem rekonwalescencji.
  Najlepsze efekty zabiegowe uzyskujemy przy 3 – 4 zabiegach, które są wykonane co miesiąc.
 2. Przeszczep tłuszczu
  DOLINA ŁEZ
  Za powstanie „doliny łez”, czyli zmarszczki biegnącej od oka do policzka odpowiada zwiotczenie wiązadeł oraz zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej. Dlatego skutecznym rozwiązaniem, by ten problem zniwelować jest transfer własnej tkanki tłuszczowej z innej okolicy ciała – np. z podbródka.
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Z uwagi na to, że przeszczepiony tłuszcz przyjmuje się w około 60%, rekomendujemy powtórzenie zabiegu po około pół roku. Efekt utrzymuje się na stałe.
 3. Kwas hialuronowy
  DOLINA ŁEZ
  Inną metodą niwelującą tę problematyczną dla wielu zmarszczkę jest wypełnienie jej kwasem hialuronowym. W przeciwieństwie do transferu tłuszczu jest to zabieg działający czasowo.
  Zabieg, w razie potrzeby wykonywany jest w znieczuleniu. Bezpośrednio po nim mogą wystąpić zasinienia, ale już po kilkunastu godzinach można wrócić do codziennych czynności. Efekt utrzymuje się 9 – 12 miesięcy.
 4. Dermapen
  ZMARSZCZKI, WORKI I CIENIE POD OCZAMI
  – zabieg idealny na kurze łapki, zmarszczki dolnej powieki, cienie i obrzęki pod oczami. Dermapen to urządzenie wyposażone w kartridż z igłami, których długość można regulować. Zabieg polega na wykonaniu nakłuć w skórze, co powoduje jej stymulację. Dodatkowo do zabiegu używany jest żel do mezoterapii zawierający kwas hialuronowy i arnikę, która ma właściwości obkurczania drobnych naczynek krwionośnych i zmniejsza ich widoczność. Przyspiesza również gojenie mikrourazów i wchłanianie siniaków.
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu skóra jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dla pożądanego efektu zaleca się wykonanie min. 3 zabiegów w serii co miesiąc.
 5. Dermaroller
  ZMARSZCZKI, WORKI I CIENIE POD OCZAMI
  – zabieg podobny do derma pena, również zalecany na spłycenie zmarszczek i wzmocnienie skóry dolnej powieki. Różnica między nimi polega na tym, że Dermaroller to igiełki na rolce, więc podczas wykonywania zabiegu nie wbijają się w skórę pod kątem prostym. To powoduje większy mikrouraz. Dlatego zabiegi dermarollerem wykonuje się na mniejszej głębokości i delikatniej. Do dermarollera również wykorzystujemy żel arnikowo – hialuronowy.
  Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia. Dla pożądanego efektu zaleca się wykonanie 5 – 7 zabiegów w serii co 10 – 14 dni.
 6. Mezoterapia
  ZMARSZCZKI, CIENIE POD OCZMAI
  – to zabieg bardziej inwazyjny od dwóch pierwszych. Polega na śródskórnym wstrzyknięciu wybranego preparatu. W ten sposób podaje się kwas hialuronowy, czy koktajl witaminowy. Jednak pacjentki najbardziej doceniają zabiegi mezoterapii z użyciem osocza lub fibryny bogato płytkowych. Osocze zawiera bardzo duże stężenie czynników wzrostu, a fibryna dodatkowo komórki macierzyste, więc oprócz stymulacji tkanek do odnowy (spłycenia zmarszczek) fibryna idealnie sprawdza się w przypadkach niwelowania cieni pod oczami czy wypełniania doliny łez.
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu możliwe są zaczerwienienia i opuchnięcie. Dla pożądanego efektu zaleca się wykonanie 3. zabiegów w serii co miesiąc.
 7. Botox, Azzalure, czyli toksyna botulinowa
  KURZE ŁAPKI
  – szybki sposób na pozbycie się kurzych łapek. Neuromodulator zaczyna działać w ciągu 7. dni po zabiegu, wyłączając czasowo mięśnie odpowiedzialne za marszczenie się. Decyzję o wykonaniu zabiegu polecamy skonsultować z lekarzem ze względu na umiejscowienie zmarszczek. Czasem skóra marszczy się nie tylko z boku oka, ale także pod nim. W takim przypadku toksyna się nie sprawdzi.
  Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Dla pożądanego efektu należy go powtarzać co 7-12 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu zostają ślady po nakłuciu, co nie przeszkadza od razu powrócić do codziennych czynności.
 8. Plasma IQ
  POWIEKI GÓRNE I DOLNE
  czyli niechirurgiczny lifting powiek. Zabieg przeznaczony dla osób z wiotką skórą na powiekach, które nie potrzebują jeszcze blefaroplasyki. Idealnie zagęszcza delikatną okolicę powiek. Niektórzy rekomendują go jako zabieg lunchowy, po którym można wracać do pracy. Nic bardziej mylnego. Nie jest to oczywiście zabieg chirurgiczny, natomiast wymaga dwu – trzydniowej rekonwalescencji. By skóra szybciej się wygoiła – najlepszy jest okład z osocza.
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od wiotkości skóry zaleca się wykonanie od jednego do trzech zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Efekt utrzymuje się 3 lata.
 9. Karboksyterapia
  WORKI I CIENIE POD OCZAMI
  – zabieg z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla wstrzykiwanego śródskórnie w okolice powiek górnych i dolnych. Mezoterapię dwutlenkiem węgla rekomendujemy osobom, które mają cienie i obrzęki po oczami, ponieważ naturalnie stymuluje ona produkcję kolagenu i tworzenie nowych naczynek krwionośnych, za czym idzie lepsze ukrwienie tej okolicy. Skóra wokół oczu staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
  Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Rekomendujemy wykonanie od 8 do 15 zabiegów w serii co tydzień.
 10. Endermolift
  WORKI I CIENIE POD OCZAMI
  – to najbardziej naturalny z oferowanych przez nas zabiegów na okolicę oka. Polega na mechanicznej stymulacji, która przywraca skórze gęstość i likwiduje oznaki starzenia. Idealny dla osób, które mają worki pod oczami oraz zmarszczki w tej okolicy twarzy. Efekty zabiegu poparte są badaniami naukowymi. Gwarantują wzrost produkcji własnego kwasu hialuronowego o 80 % i wzrost zawartości elastyny o 47 %.
  Zabieg jest bezbolesny, a wręcz przyjemny. Rekomendujemy wykonanie go w serii 10 dwa razy w tygodniu i wizyty co 14 – 30 dni w celu podtrzymania efektów.
 11. Kremy

Uzupełnieniem wszystkich wymienionych zabiegów jest systematyczna pielęgnacja domowa dermokosmetykami. Te silnie działające zawierają retinol i kwas glikolowy – np. Ageless Total Eye Lift Creme lub roślinne komórki macierzyste np. The MAX Steam Cell Eye Crème. Oczywiście możecie je także kupić w naszym salonie